SLOVENSKO NA ME 2006!!!

Pred malou chvíľou naši hádzanárski reprezentanti dosiahli najvaščí úspech tohto športu za dobu slovenskej samostatnosti. V nervydrásajúcej dráme dokázali zmazať 6-gólové manko z prvého zápasu v Bregenzi a pokorili sme juhozápaních susedov 31:24, čím sme rozhodli o našej debutovej účasti na ME 2006 vo Švajčiarsku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Nervózny úvod tak trochu pripomínal začiatok stretnutia pred týždňom, keď nás rozoberali najmä ťahúni hostí Szlezak a Szilagy. Slováci sa prvýkrát dostali do vedenia až v 11 minúte. Viackrát nás podržal brankár Štochl, ktorý však po polčase dostal niekoľko gólov z väščej vzdialenosti a tak ho vymenil Pramuk. Tréner Hatalčík týmto urobil najdôležitejší ťah zápasu a náš gólman odchytal svoj životný zápas, najmä po tom čo chytil Szlezakovi sedmičku sa začala naša spanilá jazda. Po prestávke nás najskôr dosť zbrzdil Valov individualizmus, avšak naši sa vypli k rytierskemu výkonu a po sérii 6 presných trief po sebe sme sa dostali na odstup 10 gólov. Potom nás však zbrzdil rozhodca nepochopiteľným 2-minutovým trestom a Rakúšania sa dostali na rozdiel 7 gólov. Nakoľko sa prvý zápas skončil 25:19 v náš neprospech a súper už dávno 19 gólovú hranicu prekonal, bolo jasné, že na Európu nás posunie iba výhra o 7. Nervozita vzrastala v závere, kedy kanonier Antl chybil v sedmičke a naopak Rakúšania z protiútoku vsietili gól. V tom čase sme boli z hry von, avšak z protiútoku sa dokázal presadiť Polakovič a vďaka dôslednej obrane sme stav udržali a mohlo začať strieľať šampanské. ,,Postup sme dosiahli ako tím a vďaka patrí celému mužstvu.´´ priznal nadšený ,kauč, Peter Hatalčík.
 Slovenská hádzanárska reprezentácia sa teda predstaví na najkvalitnejšie obsadenom turnaji (oproti svetu podobne ako vo futbale predstavujú ME nahustenejšiu kvalitu), kde môže iba prekvaliť. Na tomto turnaji nebývajú slabé mužstvá, nuž verme, že takým nebudú ani Slováci. Do sveta sme už vyslali správu, že Slováci hrať hádzanú vedia, nuž verme, že partia okolo hviezd Hlavtúra, Antla, Vala, Kukučku či Trabelsieho ešte v súvislosti s ME 2006 vo Švajčiarsku nepovedala svoje posledné slovo...